„Dzień Absolwenta” w naszym Gimnazjum

Dokąd po gimnazjum? Co roku to pytanie spędza z oczu sen trzecioklasistom. 11 maja nasi uczniowie klas trzecich spotkali się z absolwentami. Przez godzinę uważnie wsłuchiwali się    w wypowiedzi starszych koleżanek i kolegów. Gościliśmy osoby pracujące, które już ukończyły edukację, studentów, maturzystkę i licealistów.

Spotkanie było bardzo udane a trzecioklasiści z uwagą i prawdziwym zainteresowaniem przysłuchiwali się absolwentom. Bo też ciekawie opowiadali o tym, czym kierowali się przy wyborze szkoły, czy szkoła średnia ich rozczarowała, z jakimi problemami musieli się zmierzyć. Mówili też o tym, co różni szkołę średnią od gimnazjum, w którym to jeszcze nad młodzieżą roztacza się parasol ochronny. Absolwentki,  już pracujące, dużo mówiły o wymogach współczesnego rynku pracy  i  o tym, że powinien to być ważny czynnik przy wyborze szkoły średniej.

Zaproszeni absolwenci podzielili się także swoimi refleksjami na temat specyfiki reprezentowanych przez siebie szkół średnich, poziomu wymagań, zdawalności matur. Dużo też mówili o atmosferze  swoich szkół.

Sądzimy, że przedstawienie  często wybieranych przez naszych absolwentów szkół  ( liceów piaseczyńskich na Chyliczkowskiej i  w Al. Brzóz) z punktu widzenia ich uczniów  było naprawdę pożytecznym doświadczeniem i rozwiało wiele wątpliwości.

„Dzień Absolwenta” zorganizowany został przez pedagoga Annę Radońską oraz Krystynę Zelman.

ZOBACZ JAK TO BYŁO